HIFU - Skoncentrowane ultradźwięki
Wskazania do zabiegu HIFU (High Intensity Focused Ultrasound):
- leczenie wysiłkowego nietrzymania moczu w stopniach I i II
- zespół rozluźnienia pochwy VRS (utrata elastyczności tkanek pochwy)
- spadek satysfakcji i przyjemności w życiu seksualnym
- atrofia urogenitalna, czyli zmiany zanikowe w wieku pomenopauzalnyma
Ultradźwięki HIFU
Opis zabiegu
Energia ultradźwiękowa o wysokiej częstotliwości skierowywana jest na określone miejsce, w którym dochodzi do zwiększonego ruchu komórkowego i tarcia między komórkami. Wytwarza się ciepło (do 70 stopni), które powoduje mikrourazy wewnątrztkankowe (o średnicy do milimetra), zmuszające ciało do podwyższonej regeneracji oraz odbudowy kolagenowych włókien. Istotne jest to, że nie dochodzi do uszkodzeń śluzówki czy zewnętrznych warstw skóry, a więc nie ma krwawienia.
Aby precyzyjnie skierować wiązkę akustyczną, lekarz wprowadza do pochwy głowicę emitującą ultradźwięki. Oddziałują bezpośrednio na tkankę mięśniową, zwężając ją już po jednokrotnym zabiegu. Delikatne zmiany widoczne są od razu po terapii, jednak na pełne efekty należy poczekać od 2 do 6 miesięcy (tkanki w tym czasie odbudowują się). HIFU w ginekologii estetycznej polecany jest zwłaszcza kobietom w czasie menopauzy, po porodzie, mającym problemy z nietrzymaniem moczu, objawy starzenia się oraz tym, które chcą po prostu poprawić jakość swojego życia seksualnego.
Zabieg HIFU trwa od 15 do 20 minut. Nie uszkadza tkanek i nie powoduje krwawienia, dzięki czemu pacjentka od razu może wrócić samodzielnie do domu. Co więcej, w większości przypadków wystarczy raz skorzystać z zabiegu, by cieszyć się efektami przez długi czas.
ważne informacje związane
z zabiegiem HIFU:
Ważne!
Wskazane są ćwiczenia mięśni Kegla około 2 tygodnie przed planowanym zabiegiem HIFU, minimum 10-15 minut dziennie.
Zabieg jest:
- bezpieczny, nie oddziałuje na tkanki otaczające
- bezbolesny, może wywoływać dyskomfort, tkliwość i uczucie ciepła w rejonie objętym działaniem fal
- nie uszkadza śluzówki pochwy
- nie powoduje krwawienia
- nie ma potrzeby znieczulenia
Wymagania przed zabiegiem:
- wizyta ginekologiczna i aktualne badania
- wynik cytologiczny wykonywany nie później niż 6 miesięcy przed planowanym zabiegiem
Zabieg jest:
- może wystąpić przejściowy obrzęk leczonych okolic, uczucie pieczenia i dyskomfort (do 1-2 dni maksymalnie)
- nie zaleca sie stosowania irygacji, globulek przeciwzapalnych, nawilżających ani zawierających probiotyki – nie ma takiej konieczności
- nie zaleca się stosowania leków przeciwzapalnych(!!!)
- nie zaleca się przez resztę dnia po zabiegu uprawiania ćwiczeń fizycznych (fitness, pływanie, jazda na rowerze itp.)
- zaleca się zawieszenie stosunków seksualnych na około 7 dni po zabiegu
- natychmiast można wrócić do pracy, do prowadzenia zwykłych, codziennych czynności
Zapraszamy do zapoznania się z aktualnym cennikiem:
Plastyka warg sromowych - labioplastyka
Wskazania:
Asymetria, przerost, zniekształcenie przez porody warg sromowych mniejszych.
Zabieg ten wykonywany jest w znieczuleniu miejscowym.
Labioplastyka
Opis zabiegu
Labioplastyka jest zabiegiem z zakresu ginekologii estetycznej, polegającej na korekcjI kształtu, objętości i jędrności warg sromowych. Okres gojenia trwa od 4 do 6 tygodni.
Zabiegi w klinice Medico Clinic wykonywane są przez doświadczonego ginekologa, małoinwazyjnymi technikami operacyjnymi, z wykorzystaniem najnowszego zaawansowanego technicznie sprzętu – diatermii Ellman Dual RF 120/IEC, która reprezentuje zaawansowaną technologię prądu o wysokiej częstotliwości fal radiowych zapewniającą nieporównywalny z innymi technikami stopień kontroli, precyzji, bezpieczeństwa i wszechstronności w praktyce chirurgicznej.
Najwyższej jakości szwy chirurgiczne użyte do operacji są w pełni wchłanialne. Nie ma więc potrzeby ściągania szwów. Pielęgnacja polega na utrzymywaniu ran pooperacyjnych w czystości i stosowaniu środków odkażających na ranę dwukrotnie w ciągu dnia (np. Octenisept). Powrót do aktywności seksualnej następuje około 4 tygodni po zabiegu. W razie potrzeby stosować można leki przeciwbólowe, ogólnie dostępne bez recepty.
Zalecenia pooperacyjne:
Okres gojenia po kosmetycznej chirurgii tkanek krocza trwa około 4-6 tygodni. Materiały szewne używane do operacji są wysokiej jakości i w pełni wchłanialne. Nie ma więc konieczności ściągania żadnych szwów. W okresie pooperacyjnym zalecamy unikanie wysiłku fizycznego i podnoszenia ciężarów ponad 2 kg do około 30 dni od zabiegu. Badania kontrolne planowane są 7 dni, 28 dni i 3 miesiące po zabiegu. Pacjentka może odczuwać utrzymujący się ból po zabiegu, który ulega złagodzeniu zarówno po lekach przeciwbólowych, dostępnych bez recepty, jak i np. Ketonalu.
Podwyższona temperatura u pacjentki do 37,5 stopni nie jest niczym niepokojącym.
Higiena miejsca intymnego po zabiegu powinna polegać na codziennym delikatnym podmywaniu i osuszaniu szwów papierowym ręcznikiem poprzez dotyk, a nie pocieranie. Można smarować gojącą się ranę maścią przepisaną przez lekarza prowadzącego, zawierającą antybiotyk.
Powrót do aktywności seksualnej następuje od 4 do 6 tygodni po zabiegu.
Skrupulatne stosowanie się do zaleceń pooperacyjnych jest kluczowe w szybkiej rekonwalescencji i znacząco wpływa na efekt końcowy operacji.
G-shot
Czym jest g-shot?
G-shot, czyli niechirurgiczne powiększanie punktu G, to zabieg mający na celu spotęgowanie przyjemności odczuwanej w trakcie stosunku. Wiele kobiet boryka się z problemem niemożności osiągnięcia orgazmu pochwowego, upatrując przyczyny w barierach psychicznych lub niedopasowaniu seksualnym. Brak orgazmu może być jednak uwarunkowany budową anatomiczną.
Na czym polega zabieg?
G-shot (augmentacja) polega na wykrzyknięciu preparatu zawierającego kwas hialuronowy w okolice punkt G – splotu nerwowego znajdującego się na przedniej ścianie pochwy. Nakłucie igłą jest dla pacjent całkowicie bezbolesne, wykonuje się je w znieczuleniu miejscowym. Cały zabieg trwa do trzydziestu minut, przy czym podanie preparatu – około pięciu. Gdy znieczulenie ustąpi, pacjentka może odczuwać niewielki ból, który zazwyczaj mija samoistnie po kilkunastu minutach.
Zabieg G-shot
- najczęściej zadawane pytania:
Jak szybko można odczuć efekty zabiegu?
Efekty obstrzykiwania punktu G są natychmiastowe – już tego samego dnia można cieszyć się intensyfikacją doznań seksualnych.
Jak długo utrzymuje się efekt?
U 90% pacjentek efekt utrzymuje się przez 1-2 lata. Później wskazane jest powtórzenie zabiegu.
Czy G-shot to zabieg bezpieczny?
Tak. Największe ryzyko przy zabiegu wynika z możliwości wystąpienia reakcji alergicznej na wstrzykiwany preparat. Typowe objawy alergii to: opuchlizna, swędzenie, suchość pochwy, symptomy podobne do zapalenia dróg moczowych. Wszelkie podejrzenia alergii należy niezwłocznie zgłosić chirurgowi przeprowadzającemu zabieg.
Czy bezpośrednio po zabiegu można używać tamponów lub kubeczka menstruacyjnego?
Tak, nie ma ku temu przeciwwskazań.
Czy G-shot w jakikolwiek sposób wpływa na płodność?
Nie, G-shot nie wpływa na płodność, cykl miesięczny czy szansę zajścia w ciążę.
Czy zabiegowi może poddać się kobieta po menopauzie?
Tak, G-shot jest przeznaczony dla kobiet w każdym wieku. Menopauza nie jest przeciwwskazaniem do zabiegu.
O-shot
Oba zabiegi O-shot i G-shot są bardzo popularne i dotyczą okolic intymnych kobiet. Zabieg G shot jest to ostrzyknięcie punktu „G”, a zaś zabieg O shot to ostrzyknięcie miejsc intymnych kobiety, które są orgazmogenne, czyli zarówno łechtaczki jak i okolic punktu „G”.
Na czym polega zabieg O-shot?
Pierwszy etap
Pobranie krwi pacjentki (ok 60 ml)
Drugi etap
Następuje proces odwirowania osocza bogatopłytkowego (5-7 ml) w specjalnych wirówkach
Trzeci etap
Podanie osocza PRP w okolice intymne kobiety (łechtaczka oraz przednia ściana pochwy). Podanie odbywa się przy wykorzystaniu mezoterapii igłowej – do płytkich warstw skóry i tkanki podskórnej. Podanie osocza trwa nie więcej niż minutę, a całość zabiegu ok 30-40 minut. Zabieg jest całkowicie bezbolesny.
Wiele gabinetów zamiast osocza bogatopłytkowego podaje fibrynę bogatopłytkową w jej składzie m. in. znajdują się również komórki macierzyste i leukocyty.
Zabieg osoczem rewitalizuje tkanki, pobudza ich regenerację oraz sprawia, że skóra staje się lepiej ukrwiona i bardziej elastyczna Natomiast fibryna dodatkowo uzupełnia i odtwarza powstałe ubytki, więc jej działanie jest szerokie.