Stomatologia.

Stomatologia.

 

Stomatologia.

Firma MEDICO CLINIC stale inwestuje w sprzęt, poszerzając ofertę świadczonych usług tak, aby wizyta w gabinecie dentystycznym stanowiła czystą przyjemność. Dbamy o kwalifikacje naszych pracowników oraz o środki pozwalające na skuteczne i bezbolesne leczenie.

Firma MEDICO CLINIC stale inwestuje w sprzęt, poszerzając ofertę świadczonych usług tak, aby wizyta w gabinecie dentystycznym stanowiła czystą przyjemność. Dbamy o kwalifikacje naszych pracowników oraz o środki pozwalające na skuteczne i bezbolesne leczenie.

Urazy mechaniczne, próchnica i choroby przyzębia stanowią główne przyczyny utraty zębów. Współczesna medycyna pozwala na rozwiązania dużo trwalsze niż popularne dotychczas mosty czy protezy. Klucz do pięknego uśmiechu stanowią implanty, które nie maskują braku zębowego, a odtwarzają prawidłowo funkcjonujący ząb o naturalnym wyglądzie.

Bezpłatne konsultacje
oraz przeglądy stanu jamy ustnej

Zapraszamy na regularne przeglądy jamy ustnej. Komfort i zdrowie pacjenta są naszymi priorytetami. Z uwagi na to, iż każdego klienta traktujemy bardzo indywidualnie, nie tylko poinformujemy Państwa o obecnym stanie uzębienia, ale i doradzimy, które metody leczenia lub profilaktyki będą w Państwa przypadku najlepszym rozwiązaniem.

Bezigłowe systemy znieczulenia

W naszych gabinetach korzystamy z Systemu The Wand, stanowiącego najbezpieczniejszą i najbardziej precyzyjną metodę znieczulenia sterowanego przy pomocy komputera.
Główne zalety Systemu The Wand:

 • bezbolesna metoda znieczulenia
 • pacjent uniknie drętwienia policzków i warg, co jest częstym skutkiem tradycyjnych form znieczulenia
 • brak widoku strzykawki zmniejszy poziom stresu zwłaszcza u dziecka

Stomatologia zachowawcza

Stomatologia zachowawcza.

 • profilaktyka próchnicy
 • bezbolesne leczenie próchnicy (dzięki piaskarce firmy KaVo leczenie w MEDICO CLINIC przebiega bez użycia wiertła)
 • leczenie nadwrażliwości zębów (jest to jedna z wielu funkcji specjalistycznego sprzętu stomatologicznego VECTOR, który precyzyjnie zwalcza m.in. przyczyny paradontozy)
 • rekonstrukcje uszkodzonych koron zębów

Stomatologia dziecięca

W MEDICO CLINIC nie brak miejsca dla najmłodszych. Świadczą o tym nie tylko wykonywane przez nas usługi, ale również przyjazna atmosfera i dostosowany do maluchów sprzęt. W naszych gabinetach wykonujemy:

 • bezbolesne leczenie próchnicy (koniec strachu przed wiertłem!)
 • lakowanie (proces uszczelniania bruzd i zagłębień w zębach lakiem szczelinowym; ten bezbolesny zabieg zmniejsza ryzyko wystąpienia próchnicy nawet w 90%)
 • lakierowanie zębów (wykorzystywane w tym zabiegu preparaty zawierające fluor sprawiają, że powierzchnia zębów staje się mniej podatna na próchnicę)

Stomatologia estetyczna

W dzisiejszym świecie zdrowie to nie wszystko. W naszej klinice mają Państwo okazję skorzystać z zabiegów wpływających na aparycję. Oferujemy Państwu:

 • profesjonalne wybielanie zębów (System Laserowy Light Power pozwala na rozjaśnienie zębów kilkakrotnie bardziej niż w przypadku innych tego rodzaju usług, a osiągnięty efekt jest trwały i satysfakcjonujący)
 • usuwanie przebarwień zębów
 • porcelanowe wkłady koronowe, mające na celu odbudowę lub wzmocnienie zniszczonego zęba
 • implantologię

Profilaktyka –
profesjonalne czyszczenie zębów

W dzisiejszym świecie zdrowie to nie wszystko. W naszej klinice mają Państwo okazję skorzystać z zabiegów wpływających na aparycję. Oferujemy Państwu:

 • usuwanie kamienia nazębnego (skaling)
 • piaskowanie (usuwanie wszelkich osadów z zębów), Firma MEDICO CLINIC oferuje dwa rodzaje piaskowania zębów:
  piaskarką profilaktyczną KaVo ProphyFlex3, która służy do usuwania osadów nazębnych i innych tego typu zmian.
  piaskarką profilaktyczną KaVo ProphyFlex3, która służy do usuwania osadów nazębnych i innych tego typu zmian.
 • fluoryzacja (zabieg ten wzmacnia szkliwo zębów i zwiększa jego odporność na próchnicę)
 • lakowanie zębów (ten bezbolesny zabieg zmniejsza ryzyko wystąpienia próchnicy nawet w 90%)
 • szkliwo w płynie (Tooth Mousse) – ta bezcukrowa pasta pozwala utrzymać prawidłową równowagę mineralną w jamie ustnej

Endodoncja

Endodoncja to leczenie kanałowe, które polega na usunięciu martwej lub zainfekowanej miazgi z komory i systemu kanałowego korzeni zębów oraz na mechanicznym i chemicznym opracowaniu tego systemu. Później stosuje się szczelne wypełnienie specjalistycznym materiałem.

Obtura III

Najnowsza generacja systemu Obtura łączy w sobie najnowocześniejsze osiągnięcia elektroniki w połączeniu z wyjątkową dbałością o szczegóły. Mniejsza średnica igieł ułatwia aplikację materiału w wąskich i zakrzywionych kanałach, których budowa uniemożliwia wypełnianie metodą tradycyjną.

System B

Dzięki temu urządzeniu zyskujemy szczelność w okolicy przywierzchołkowej, co uniemożliwia rozprzestrzenianie się stanu zapalnego i infekcji na tkanki poza wierzchołkiem.

Endometr
VDW Raypax 5

Jest to urządzenie, które w nowoczesnej endodoncji jest niezbędne do pomiaru prawidłowej długości kanału.

Mikrosilnik VDW Endo It Professional

Napęd do szybkiego i efektywnego opracowania kanałów korzeni.

System Laserowy
Light Power

Światło laserów znajduje zastosowanie w leczeniu błony śluzowej, znieczulaniu i zatrzymywaniu krwawienia. Promieniowanie – poprzez swoje sterylizujące właściwości – działa przeciwzapalnie i przeciwobrzękowo. Co więcej, System Laserowy Light Power daje możliwość szybkiego i trwałego wybielenia zębów.

Układy
optyczne

Nasi lekarze pracują na układach optycznych, pozwalających na wielokrotne powiększenie ujścia kanału korzeniowego.

Mikroskop endodontyczny

Od października 2012 roku jesteśmy w gronie nielicznych klinik zaopatrzonych w najnowocześniejszy mikroskop LEICA. Ten wyjątkowy system optyczny pozwala nam zarówno na bardzo dokładne opracowanie i wypełnienie kanałów zębowych, jak i na zabiegi w zakresie mikrochirurgii i endodoncji.